Rozmaz krwi obwodowej 12-letniej dziewczynki

Witam ! Odebrałam wyniki krwi mojej 12-letniej córki. W rozmazie krwi granulocyt wielosegmentowy wynosi 42, granulocyt pałeczkowaty 2. Napisano także nieznaczna anizochromia i anizocytoza krwinek czerwonych. Proszę o wylaśnienie co to oznacza i czy wiąże się z jakąś chorobą.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinny zostać ocenione w oparciu o pełny wynik morfologii. Proszę bowiem pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko analiza poszczególnych wartości, ale także wielu zależności. Anizochromia jest zjawiskiem związanym ze zróżnicowaną intensywnością wybarwienia erytrocytów. Anizocytoza oznacza występowanie krwinek czerwonych różnej wielkości.