Rozstanie z chłopakiem a wspólne mieszkanie

Witam mam pewien problem chlopak ze mna zerwal nie chce ze mna rozmawiac, mieszkamy jeszcze razem ale wydaje mi sie ze nie na dlugo chciala bym aby do mnie wrocil jak sprawic by tak bylo? Jeszcze jedno 5 dni spoznia mi sie niedyspozycja czy mam juz sie martwic i powiedziec mu o tym? Prosze o pomoc kocham go i chce z nim byc do konca zycia... Z gory dziekuje za pomoc.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Niestety, niekiedy związki rozpadają się i nie jest możliwe (ani też często nie jest dobre) utrzymywanie ich za wszelką cenę, wbrew wszelkim powodom do zakończenia relacji lub woli i uczuć którejś ze stron.

Nie wspomina Pani o dotychczasowej historii Państwa związku, Waszych wspólnych doświadczeniach, mocnych i słabszych stronach Waszej relacji, pojawiających się trudnościach i przyczynach rozstania. Zachęcam do rozmów z partnerem, aby sama mogła Pani lepiej zrozumieć obecną sytuację. Te informacje i okoliczności mogłyby być także ważne i pomocne podczas korzystania z pomocy psychologicznej, która jest skuteczniejsza przy dłuższym kontakcie, lepszej znajomości Pani oraz tej ważnej dla Pani historii.

W kwestii spóźniającego się terminu krwawienia miesięcznego, jeśli dochodziło do współżycia bez antykoncepcji, zawsze należy w pierwszej kolejności wykluczyć lub potwierdzić ciążę, wykonując test ciążowy. Test ciążowy może Pani kupić np. w aptece lub drogerii. Większą wrażliwość i skuteczność w wykryciu ewentualnej wczesnej ciąży ma także badanie ginekologiczne.
Są jednak możliwe także inne przyczyny zaburzeń miesiączkowania: np. ginekologiczne, endokrynologiczne, charakterystyczna dla Pani nieregularność cykli lub długie cykle, chwilowa zmiana kondycji organizmu, czy np. stres związany z trudnościami w związku i z smutkiem z powodu możliwego rozstania.

Pozdrawiam!

Proszę najpierw zrobić test ciążowy, potem wykonać - w razie potrzeby - badanie ginekologiczne. I dopiero później - jeżeli rzeczywiście jest Pani w ciąży - poinformować o tym swojego ex. Dodawanie stresu do i tak już trudnej sytuacji w tym momencie, bez pewności że ciąża rzeczywiście ma miejsce, nie ma większego sensu.
Co do możliwości waszego zejścia się - na to pytanie może odpowiedzieć tylko Pani. Nie znając historii związku, tego w jaki sposób się komunikowaliście, dlaczego nie jesteście obecnie parą - trudno cokolwiek mówić. Być moze jest taka możliwość - ale polecam po prostu o tym porozmawiać z Pani (obecnie) współlokatorem. Taka rozmowa pozwoli Pani postawić kropkę nad i - albo pokaże możliwość wspólnego bycia, albo całkowicie tą wizję ukróci. I jedno i drugie wyjście będzie dobre, bo będzie Pani wiedziała na czym stoi. Byc może przyda się Wam terapia pat, podczas której omówicie to, co dotychczas "nie grało" i wasze potrzeby oraz oczekiwania, których osiągnięcie pozwoli czuć się razem dobrze. Pozdrawiam.