Rwanie i szczypanie ręki a wykrycie guza

witam.Moja mama wykryła na rece guza.Reka bardzo ja szczypie i rwie.Oprócz tego pojawił sie drugi guz na szyi.Ten akurat nie boli.Niestety nie była jeszcze u lekarza.Mam pytanie?czy to jest nowotwór?czy to mogą być przerzuty?

Jak wyobraża sobie Pani danie mojej odpowiedzi na pytanie :"czy to jest nowotwór?" przez internet - bez zbadania pacjentki? Takie guzy mogą być objawem kilkunastu (jak nie więcej) chorób - zarówno łagodnych ,jak i złośliwych , zarówno pierwotnych , jak i przerzutowych. Proponuję udać się do chirurga , który zbada i zaplanuje ew. dalsze niezbędne badania. zż