Ryzyko bezpłodności po przyjmowaniu tabletek na problemy z miesiączką

Mam 20 lat, przed 18 urodzinami zaczęły się problemy z miesiączką ( co 10 dni) wybrałam się do lekarza gdzie dostałam tabletki bez badań krwi ( Provera). Brałam je jakieś 9 miesięcy nadal bez żadnych badań po czym lek zaczął źle na mnie działać, wahania nastroju itp. Po odstawieniu leku dostałam skierowanie na badania gdzie wyszło iż mam bardzo mało progesteronu, lekarz nie wypowiedzial się na ten temat i faszerował mnie dalej lekami. Czy możliwe jest, że nie będę mogła mieć dzieci?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bez znajomości wyników badań, wyników badania ginekologicznego i ew. badań dodatkowych nie można powiedzieć nic na temat rokowań. Spadek poziomu progesteronu jest możliwym działaniem niepożądanym przyjmowanego leku, jednak z reguły sytuacja powraca do normy po kilku miesiącach (nie zaleca się przyjmowania leku ponad 2 lata). Bez wyjaśnienia przyczyny zaburzeń miesiączkowania obecnych przed rozpoczęciem przyjmowania leku nie można określić szans na posiadanie dzieci w przyszłości.