Ryzyko ciąży po pominięciu 5 tabletki

Czy jestem w ciąży, gdy zapomniałam wziąć piątą tabletkę i tego dnia współżyłam? Dodam, że zaraz następnego dnia zażyłam dwie tabletki, ale dopiero wieczorem, a po nich przez trzy dni miałam uplawy i bóle brzucha. Bardzo proszę o radę. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Powinna Pani stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez  tydzień od dnia pominięcie pigułki. Przed rozpoczęciem nowego opakowania, powinna Pani wykluczyć ciążę (test ciążowy).

Pozdrawiam!