Ryzyko ciąży po stosunku w prezerwatywie

Witam. Ostatnio mój cykl trwał 29 dni. Dziś mija 29 dni od poprzedniego okresu, a ja wciąż nie mam miesiączki. Jestem przez to nerwowa i nie mogę spać. Do tego uprawiam profesjonalnie sport, który wymaga aktywności. Kochałam się z chłopakiem w tym okresie 29 dni 4 razy. Za każdym razem z gumką, było wszystko okej. Po wytrysku była "pełna" (chłopak w dodatku stara się zazwyczaj wyciągnąć penisa przed pełnym wytryskiem spermy), a po zalaniu jej wodą nic nie kapało z niej, chłopak robi to dla pewności, czy nie pękła. Przy zmianie zawsze myje ręce i bardzo uważa. Mógł mnie pieścić, ale przed tym też na pewno umył je. Czy wobec tego jest szansa na zapłodnienie? Jutro będzie 30 dni od poprzedniego okresu i jeśli nie zacznie mi się okres, mam prawo obawiać się, że zaszłam w ciąże? To byłoby takie bezsensu... skoro z prezerwatywami zawsze było okej.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mam wrażenie, że Pani panikuje. W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest zaniedbywalnie niskie. Należy jednak pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% pewności, jeżeli nie jest Pani w stanie kontrolować strachu przed ciążą, jedyną metodą może być zaprzestanie współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!