Ryzyko ciąży przy pominięciu 2 tabletek

Witam. 15.10 dostałam okres 22.10 wzięłam pierwsza tabletkę, 29 miałam stosunek przy czym tabletkę wzięłam jakieś 3 godziny później niż powinnam, a na drugi dzień w ogolę zapomniałam. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety w tym cyklu nie jesteś w ogóle zabezpieczona.
Dla pełnego działania tabletek niezbędne jest rozpoczęcie blistra w 1 dniu cyklu, a zatem w pierwszym dniu miesiączki.
Opóźnienie 3godzinne nie ma wpływu na osłabienie działania antykoncepcyjnego, ale dobowe jak najbardziej tak, tym bardziej, gdy jest to pierwszy tydzień ich stosowania.
Ze względu na duże ryzyko zajścia w ciążę sugerowałabym wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.