Ryzyko zarażenia wirusem CMV

Witam serdecznie.JESTEM PIELEGNIARKA NA ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU. OPIEKUJE SIE PACJENTAMI Z AKTYWNYM CMV.CZY MOGE SIE OD NICH ZARAZIC I PRZENIESC WIRUSA DO DOMU.MOJA CORKA JEST W 3TYGOGNIU CIAZY? DZISIAJ POJAWILA SIE U MNIE OPRYSZCZKA I BOL GARDLA.PRZESTRZEGAM ZASAD ASEPTYKI .MOJE PYTANIE: CZY PRACUJAC TAM MOGE ZARAZIC MOJA CORKE?JAKIE MAM ZROBIC BADANIA ABY SIE USPOKOIC?

Pani córka też powinna oznaczyć CMV we krwi, jak i inne badania wirusologiczne, (zalecenia od ginekologa)
pozdr