Schizofrenia i alkoholizm u 33-latka

Mam stwierdzoną podwójną diagnozę,schizofrenie i alkoholizm.Po drugim odwyku nie piłem rok podjołem pracę i wtedy tak zaczołem bać się ludzi że aż to jest nie do opisania żuciłem ją oczywiście w dwie godz.az mój pracodawca powiedział że wyglądam jak chory a mówiłem mu tylko o alkoholizmie.czy jest jakaś rada żeby zaufać ludziom?aha jeszcze cały czas wymyślam sobie nowy problem.co z tym zrobić?jak tego wszystkiego za dużo się nazbiera to zaczynam chlać

Witam,
najlepszą radą na te problemy byłoby podjecie psychoterapii, nie wiem czy miał Pan proponowaną czy podejmował Pan jakąś terapię, warto także korzystać z jakichś grup wsparcia, to bardzo dobra i ważna forma pomocy. Sprawa nie jest łatwa, jak rozumiem, ale z całą pewnością można sobie, choć trochę pomóc. Pozdrawiam.

Zalecam wizytę u psychoterapeuty, najlepiej specjalizującego się w uzależnieniach. Praca z nim powinna poprawić Pana stan. Proszę również poinformować o swoim samopoczuciu lekarza u którego leczy się Pan na schizofrenię.

Pozdrawiam serdecznie.