Sen o seksie z innym mężczyzną

Partnerka powiedziała mi dzisiaj że miała sen o seksie z obcym facetem, dopytywałem ją czy pamięta kto to był,odpowiada że nie pamięta ale sadzę że nie chce mi wszystkiego powiedzieć.Nie wiem dlaczego mi to wogóle powiedziała,skoro wie że mnie takie rzeczy bardzo bolą i przybieram sobie bardzo.Chciałem zapytać co te sny mogą oznaczać,np jak fantazjowała o konkretnej osobie np o moim koledze lub o nieznanej osobie.Czy w jej podświadomości np nie ma takich potrzeb?bo sny w końcu się z czegoś robią

Witam serdecznie,
Myślę, że warto porozmawiać z partnerką o swoich wątpliwościach - zapytać wprost, dlaczego Panu o tym mówi - być może chce zobaczyć Pana reakcję, zwrócić na siebie uwagę, wzbudzić w Panu zazdrość. Pytanie również, jak Pan zareagował na opowieść partnerki i jaką to wzbudziło w niej reakcję. Zachęcam do rozmowy z partnerką.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak (karolinapietrzak.pl)

Dzień Dobry Panu,

Sen erotyczny Pana Partnerki jest jak najbardziej w porządku.
Skoro Partnerka powiedziała Panu o śnie, to znaczy, że dała Panu dyskretny sygnał o Jej potrzebach.
I tym samym, aby "pociągnąć" ten temat.

Sugeruję lekką, spontaniczną i nie oceniającą rozmowę, na spokojnie, co moglibyście nowego wprowadzić w Wasz Związek seksualny, zapytać, czy ma i jakie fantazje.
Dać Jej przestrzeń,i również podzielić się z Nią, co ewentualnie nowego sprawiało by Panu przyjemność.

Chociaż seks, to całkiem poważna sprawa, trzeba jednak umieć dostrzec w nim coś zabawnego.
Możecie poddać się swobodnie Waszej wyobraźni, a jeśli pojawią się w niej gry erotyczne, to dobrze, bo Wasz Związek zyska wiele dzięki dodatkowej porcji radości i humoru.

Radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Mówi Pan o sytuacji, która Pana zaniepokoiła. Teraz zastanawia się Pan, co może oznaczać sen dziewczyny. Myślę, że warto porozmawiać z partnerką na ten temat i rozwiać swoje wątpliwości. Szczera rozmowa na ten temat jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli podczas konwersacji pojawią się sprawy warte omówienia, a nie dadzą sobie z tym Państwo rady tylko we dwoje - warto zgłosić się na terapię par. Tym bardziej, że mówi Pan, iż takie rzeczy Pana bolą, a dziewczyna mimo to mówi Panu o tym. Być może chciała być po prostu szczera i uczciwa, rzeczywiście nie pamiętając kto się jej śnił. Nie można przesądzać sprawy w jedną stronę.
Proszę porozmawiać z partnerką otwarcie o swoich obawach i wątpliwościach.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam
Wyjaśnień dla tej sytuacji może być kilka. Pierwsze jakie nasuwa mi się na myśl to takie, że pana partnerka stara się wywrzeć wpływ na pana uczucia i zachowanie, informując Pana o rzekomym śnie erotycznym, tym bardziej że wie jak jest to dla Pana drażliwy temat.

Sny z natury swej rzeczy są bardzo irracjonalne próba ich interpretacji a tym bardziej wyciągania wniosków na temat psychiki osoby śniącej, jest bardzo ryzykowna i obarczona wysokim ryzykiem błędu.

Nawet jeśli rzeczywiście taki sen się pojawił i jest on wyrazem nie zrealizowanej potrzeby nie ma w tym nic złego ponieważ z natury jesteśmy gatunkiem nastawionym na różnorodność seksualną ważne jednak aby w okresach bycia w stałej relacji, być wiernym jednej osobie.

Co więcej jeśli Pana żona naprawdę miałaby problem z silną niezrealizowaną potrzebę która dawałby o sobie z nać w nawracającej erotycznej treści snów to nie dzieliłaby się z Panem tak entuzjastycznie tym faktem, ponieważ byłoby to dla niej wstydliwe oraz zagrażające dla integralności waszej relacji.

Tak więc najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie to to które mówi o chęci zwrócenia Pana większej uwagi na małżonkę oraz na wasze życie seksualne, być może żona w ten niebezpośredni sposób chciałaby rozpocząć między wami rozmowę na temat seksualności oraz jej oczekiwań względem waszego seksu.

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia