Seria niskonapięciowego rytmu beta

Witam, mój wynik EEG głowy to seria niskonapięciowego rytmu beta, oraz poj. fale theta w czasie czuwania, oraz poj. nieliczne średnionapięciowe fale ostre. Mam pytanie czy takie wyniki mogą być przyczyną otępienia i chwilami braku logicznego myślenia. Dziękuję.

Serie niskonapięciowego rytmu beta, oraz pojedyncze fale theta w czasie czuwania, oraz pojed. nieliczne średnionapięciowe fale ostre w żadnym przypadku nie mogą być "przyczyną" otępienia. Mogą być ewentualnie objawem. Proponuję konsultację neurologiczną z ew. badaniami neuroobrazowymi (CT,NMR), wykonanie badań psychologicznych w kierunku organicznego uszkodzenia OUN (test Bender, Benton itd) oraz, w razie potrzeby, konsultację w poradni leczenia zaburzeń pamięci.