Silne bóle głowy przed miesiączką

Od kilku miesięcy tuż przed miesiączką miewam bardzo silne tępę bóle głowy w tylnej części. Unieruchamiają mnie one na cały dzień. Ostatnio jednak pojawiają się one co raz częściej. Jaka może być ich przyczyna? Jak mogę ich uniknąć?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bóle głowy mogą być oznaką zbliżającej się menstruacji. Nie mniej jednak jeżeli pojawiają się one obecnie częściej niż tylko przed okresem warto skonsultować się z neurologiem. Konieczne jest także wykonanie podstawowych badań krwi.