Silny ból jajnika promieniujący do pochwy

Witam.Mam problem,a mianowicie straszny ból prawego jajnika, schodzacy w dół pochwy.Oraz straszny ból brzucha ,tak jakby skurcze.Ostatnia miesiaczka kończyła się 22.03 byla ona inna niż zwykle.Od tamtego czasu są właśnie te bole.Na początku miałam zapalenie dróg moczowych,dostałam antybiotyk.Na chwilę obecna jestem półtorej tygodnia po antybiotyku. Miałam serię badań w szpitalu.Wyniki są jak najbardziej prawidłowe.jednak na usg nad macica mam 0,5 cm wolnego płynu,czy to może być ciaza ektopowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli dolegliwości nie ustępują to wskazany jest kontakt z ginekologiem i ocena poziomu hormonu beta-hCG - wtedy będzie można wykluczyć ciążę ektopową. Obecność płynu może też świadczyć o zapaleniu przydatków.