Silny ból okolicy lędźwiowej promieniujący do prawej kończyny

witam serdecznie Mój przyjaciel od 4 tygodni ma bardzo silny ból okolicy lędźwiowej promieniujący do prawej kończyny. Od pewnego czasu towarzyszy mu ból odcinka szyjnego kręgosłupa promieniujący do kończyny górnej. W wykonanym MRI: "Disc extrusion at L4/5 causes several spinal sclerosis with crowding of the cauda equina, though inthrathecal CSF spinal is still present. The right L5 nerve root is compressed and the left L5 and right S1 nerve root contracted." Proszę o pomoc.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna
Opis MRI:przepuklina dysku L4/L5, ucisk na korzeń nerwowy lewy L5 z objawami zwężenia, ale bez wyraźnej ciasnoty w kanale kręgowym
Do interpretacji klinicznej!
Do pełnej oceny stanu ogólnego i neurologicznego, obciążeń, stosowanych leków, nastroju....
Pozdrawiam