Silny lęk, uczucie ciężkości głowy, plamy w polu widzenia i wrażenie odrealnienia a strach przed rakiem mózgu

Boje się, że mam raka mózgu, bo wciąż towarzysz mi silny lęk, uczucie ciezkosci głowy i czasem mam dziwne plamy przed oczami, a także uczucie odrealnienia od rzeczywistości. Ciągle czytam o chorobach i najbardziej boję się raka.Łącze moje objawy z tym co wyczytać w internecie i wmawiam sobie, że na to choruję i zaczynam w to wierzyć. Przez to nie mogę się na niczyn skupić.Takie objawy obserwuje u siebie od miesięcy ale wciąż się nasilają i nie wiem co robic.

Witam. Może się Pani skontaktować z neurologiem - konsultacja z pewnością nie zaszkodzi. Jeżeli lekarz odrzuci neurologiczną lub inną somatyczną przyczynę objawów, to proszę skonsultować się z psychoterapeutą, gdyż wówczas będzie można przyjąć, że przyczyna objawów jest psychologiczna. Pozdrawiam