Skąpa i kilkugodzinna miesiączka a dieta i ćwiczenia

Witam. Od paru lat mam problem z długimi krwawieniami (mmiesiączki po 14-33 dni). Przy tabletkach antykoncepcyjnych ok 10 dni. Od początku Marca odchudzam ale nie mam żadnej drastycznej diety, jem mniej i dużo ćwiczę (4-5 razy w tygodniu siłownia z pasem rozgrzewajacym na brzuch a w pozostałe dni spacery lub rower). Z 84 kg schudłam do 68 na razie. Ale od tej pory miesiączka trwa parę GODZIN i jest skapa. Czy to możliwe, że to od diety i ćwiczeń?

Piotr Pilarski

Jest to mozliwe jednak sugruje wizyte u ginekologa aby wykluczyć chorobe.

Pozdrawiam.