Brak miesiączki a dieta i ćwiczenia fizyczne

Witam od 2 miesięcy jestem na diecie jem 5 posiłków dziennie ćwiczę 3 razy w tygodniu na siłowni i godzinę rower w domu. Ostatnio miesiączkę miałam 1 marca a wcześniej 13 lutego w tym miesiącu nie dostałam wcale czy to wina diety i ćwiczeń? Przez dwa msc schudłam ok 10kg.

Aleksander Ropielewski

Bardzo prawdopodobne, że przycyzną opóźniającej się miesiąckzi jest znaczący spadek masy ciała i zwiększenie aktywności fizycznej, które powodują zaburzenia hormonalne. Po unormowaniu masy ciała na stałym poziomie miesiączki powinny stać się ponownie regularne