Skąpa miesiączka a stosowanie antykoncepcji

Wtam,biore tabletki antykoncepcyjne od maja we wrezsniu zrobiłam miesiac przerwy mialam obfity okres 7 dniowy, od pazdziernika znow zaczełam brac a na ta chwile w tej 7 dniowej przerwie ten okres jest podejrzany bo jest niby ale nie leci praktycznie podpaska tu nie jest potrzebna wczoraj sie zaczoł myslalam ze dzis bedzie obfitszy a tu nawet na papierze toaletowym sie nic nie odbija martwie sie, tak nigdy nie miałam, wczesniej przy tabletkach mialam normalnie, prosze o odpowidz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie wynika to z wahań hormonalnych organizmu. Proszę pamiętać iż okres w czasie stosowania antykoncepcji jest wynikiem krwawienia z odstawienia hormonów i nie musi zawsze być obfity.