Skoki energii i pobudzenie każdej nocy

Witam - mam pytanie, czy to jest normalne, że zawsze, każdej nocy od ok. 21:00 doznaje gigantycznego skoku energii, nie chce mi się spać oraz jestem znacznie bardziej aktywny, lepiej mi się myśli, uczy, pracuje, robię się głodny. Zupełnie jakby noc była dla mnie tym, co dla każdego człowieka jest dniem. Za dnia do 14:00 jestem zmęczony, zaspany, ledwo przytomny, nawet jakbym poszedł spać wcześnie ok. 20:00. Czy takie zjawisko / typ człowieka ma fachową nazwę? Przystosować się, czy naprawić to?

Witam,

w okresie naszego życia przechodzimy przez wiele faz rozwoju, podczas których następują między innymi zmiany hormonalne. Zmiany te mogą doprowadzić do zachwiania tzw. cyklu dobowego, czyli do balansu pomiędzy snem a czuwaniem. Dostosowanie się do tego w Pana wypadku może nie być najlepszym pomysłem - większość Polski funkcjonuje w godzinach wcześniejszych niż 14:00 :-)

Żeby to zmienić potrzebna jest systematyczność i regularność. Kładąc się spać o 23 i wstając o 8 przez kilkanaście dni powinno wystarczyć do unormowania cyklu. Mimo, że na początku będzie miał Pan z tym problem - poddawanie się nie jest wskazane ;-)

Jeśli po kilkunastu dniach prób dalej będzie miał Pan problem ze wczesnym spaniem, zalecam skonsultować się z lekarzem. Może wspomoże Pana wysiłki jakimiś suplementami diety.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza