Skoki temperatury, sztywne mięśnie, zmęczenie, bóle kręgosłupa i uczucie smutku a nerwica

Witam. Od prawie pół roku ciągle się źle czuje, skacze mi temperatura od 35-36*C, mam sztywne mięśnie (kark, barki, łydki) odczuwam zmęczenie, bóle kręgosłupa. Często pojawia się smutek, strach przed śmiercią, zazwyczaj jak jest mi smutno zwiększa mi się puls ok 100 (zazwyczaj w nocy jak oglądam przygnębiające filmy) a ciśnienie jest w normie, przeżyłem bardzo dużo stresu w moim życiu.. Wykluczoną mam borelioze bo miałem kleszcza, czy to nerwica? - lekko pomaga mi Tizanor 2mg na spiete miesni

Stres, o którym Pan pisze, może być przyczyną napięcia odczuwanego w mięśniach (które z czasem przeradza się w sztywnienie mięśni), które z kolei napiecie potęgowane jest Pana strachem i obniżonym nastrojem. Polecam zatem udać się do lekarza specjalisty lub psychologa i podjąć z nim terapię mającą na celu zniwelowanie Pana dyskomfortu psycho-somatycznego. Powodzenia!

Dzień dobry,
objawy, które pani opisała mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, inaczej zwane też nerwicowymi. Niezbędna jest jednak dobra diagnoza - u psychiatry i psychoterapeuty. Najlepszą formą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia (polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne). Leki stosuje się jedynie wspierająco - same utrzymują jedynie tzw. błędne koła nerwicy/lęku.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl