Skończyłam ostatnie opakowanie tabletek - ile potrwa miesiączka?

Brałam tabletki blisko 3 lata. Ostatnio jednak postanowiłam z nich zrezygnować ponieważ zaczęło mnie drażnić jaki wielki problem stanowi ich załatwianie u lekarza, odbieranie recepty zawsze było wielkim problemem dla pielęgniarek i miałam już dosyć użerania się z nimi kto ma rację i kiedy były przepisane i z jakich powodów biorę je po 2 opakowania na raz! nie jest to ich sprawą. Wszystkie te powtarzające się problematyczne sytuacje sprawiły że rezygnuję z antykoncepcji hormonalnej. Poza tym mam wrażenie, że przez tabletki potwornie spadło mi libido. Przed nimi miałam bardzo duży apetyt na seks a w obecnej chwili ciężko jest mi się do niego zmusić. Wzięłam więc ostatnie opakowanie do końca a zaraz po nim dostałam okresu, jest dość obfity ale w normie. Zastanawiam się ile on będzie trwał? Pytam ponieważ podczas brania pierwszego opakowania tabletek plamienie miałam cały miesiąc i chciałaby mieć pewność że teraz będzie inaczej. Wiem, że następne krwawienia mogą być nieregularne. Szukałam odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nie udało mi się to, dlatego piszę tutaj. Proszę o proste podanie mi jak długo może trwać ten okres.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienie, które się aktualnie pojawiło to klasyczne krwawienie z odstawienia. Nie da się jednak konkretnie ocenić, ile będzie ono trwało. Faktem bowiem jest, że odstawienie antykoncepcji hormonalnej powoduje pewne zmiany w układzie hormonalnym, co może objawiać się zaburzeniami miesiączkowania, zarówno o charakterze plamień jak i braku krwawienia.
Jeżeli jednak krwawienie z odstawienia zazwyczaj trwało około kilku dni, to tak samo powinno być również i tym razem.