Skośne przejaśnienie w rzucie dalszego końca strzałki

Dzień dobry. 19 dni temu miałam wypadek i wg opisu zdjęcia miałam skośne przejaśnienie w rzucie dalszego końca strzałki. Po dwóch tygodniach zdjęłam gips i zaczęłam nosić but ortopedyczny jednak po próbach minimalnego obciążenia nogi czułam ogromny ból. Poszłam do innego lekarza i okazało się, że noga jest poważnie skręcona. Po ustawieniu, którego wczoraj dokonał ten lekarz już dzisiaj mogę niemal normalnie chodzić i nic mnie nie boli. Czy powinnam usztywniać nogę?

Witam,
zalecałbym jedynie nieznaczne owijanie bandażem elastycznym po to, żeby była informacja, że kończyna była uszkodzona, żeby na nią uważać. jeżeli nie boli w trakcie funkcji chodzenia nie ma potrzeby dodatkowej, biernej stabilizacji jednakże absolutnie nie wprowadzać się w ból po to, żeby stwarzać tkankom warunki o gojenia się. Jeżeli ból się pojawi należy odciążyć kończynę, sensowniejsze wtedy będzie użycie kuli niż stabilizatora. Pozdrawiam