Skuteczność antykoncepcji w przypadku przerwania zażywania tabletek

Po okresie 7 dniowej przerwy brałam tabletki dopochwowe przeciwgrzybiczne przez 6 dni. Więc po 28 dniach( w tym 7 dniowej przewie na owulację) miałam 6 dni przerwy od rozpoczęcia nowego opakowania. 7 dni później doszło do stosunku z wytryskiem wewnątrz, po czym wzięłam 4 tabletki (stosując się do zalecanej dla tej firmy ilości). Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na zajście w ciążę w opisywanej sytuacji jest duża. Nie biorę jednak pod uwagę faktu iż przechodziła Pani infekcję grzybiczą pochwy, która to zmniejsza szanse na ciąże w danym momencie.