Śluz a miesiączka

Dzień dobry.

Mam 12 lat i już od 22 czerwca mam śluz i chciałam się zapytać, kiedy mniej więcej mogę mieć miesiączkę. Bo chcę wiedzieć np. w jakim mniej więcej miesiącu mogę dostać? Jeżeli to pomoże zauważyłam, że rosną mi piersi, pojawiło się już owłosienie w miejscu intymnym i pod pachami. Zauważyłam też, że mój śluz jest kleisty i lepki. Jeżeli mogę, chciałam poprosić o szybką odpowiedź najlepiej na mój email karolina24@buziaczek.pl

Z góry dziękuje =)

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Na podstawie opisu można stwierdzić, że proces dojrzewania płciowego jest już rozpoczęty w Twoim przypadku.
Niestety nie można dokładnie przewidzieć w jakim miesiącu dostaniesz pierwszej miesiączki. Wydaje się, że może to nastąpić to w ciągu kilku miesięcy, ale może to być także 1-2 lata.

Redakcja abcZdrowie.pl