Spadek poziomu beta-HCG w ciąży

witam. bardzo prosze o porade. w sobote zrobilam test hcg wynosil 35291, test powtorzylam w poniedzialek i wyniosl 30855, czy to jakas niedobra oznaka, normy tych wynikow wskazuja ze jestem na przelomie 7/8 tc. czytalam w internecie ze hcg rosnie pomiedzy 8 a 10tc, czy moze w moim przypadku jest tak ze hcg pozostanie juz na takim poziomie czy ten spadek moze oznaczac cos niedobrego

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziom beta-hCG jest bardzo wysoki i prawidłowy dla ciąży. Na tym etapie przyrost poziomu hormonu nie jest już tak znaczny i opisywane różnice nie mają znaczenia rokowniczego - na tym etapie ciąży należy przede wszystkim zgłosić się do ginekologa i wykonać badanie USG.