Sport pozwalający odchudzić nogi

Witam, mam 19 lat 155cm wzrostu i 56kg wagi. Mój problem polega na tym, że przy tak niskim wzroście ważę w sumie dużo. Przez wiele lat trenowałam kolarstwo. Właśnie po tym mam bardzo rozbudowane uda. Dodatkowo nagła rezygnacja z treningów sprawiła duży przyrost tkanki tłuszczowej. Czy jest możliwe by przez dietę, treningi zrzucić choć trochę mięśni? Jaki sport jest najlepszy do odchudzenia nóg? Słyszałam, że duży wysiłek sprawia, że w końcu mięśnie zaczynają się "spalac się". Czy to prawda?

Witam, Twoje BMI mieści się w normie, tzn, że masa ciała w stosunku do wzrostu jest prawidłowa. Proponuję powrót do aktywności fizycznej, niekoniecznie kolarstwa. Dieta plus trening pomoże zredukować masę ciała ale lepiej nie "zrzucać trochę mięśni" :) lecz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam