Sposoby potwierdzenia obecności skazy białkowej u niemowlęcia

Dzień dobry, jakie badania należy zrobić, aby potwierdzić bądź wykluczyć skazę białkową u niemowlaka? Czy jest możliwe żeby sprecyzować przez badania jakie białko uczula - krowie, drobiowe czy sojowe? synek skończył 8 tygodni, od 3 dni ma bardzo rzadką kupkę z bardzo dużą ilością śluzu - 2-3 na dobę, nie gorączkuje, na czole ma suchą swędzącą skórę. Karmię piersią. Czy badania takie może na nfz zlecić jego pediatra? Dziękuję za odpowiedź. Pzdrawiam Katarzyna Rawecka

to jest bardzo częsty problem u dzieci w tym wieku, nigdy do końca nie wiadomo co w diecie mamy powoduje te dolegliwości , czasem rzeczywiście dieta bezmleczna u mamy poprawia samopoczucie dziecka , czasem bezglutenowa , ale czasem dopiero po kilku miesiącach to się normalizuje jak dziecko zacznie prawidłowo trawić.