Spóźnianie się miesiączki a zastosowanie Escapelle

witam w sierpniu przyjelam tabletke escapelle i okres przyszedl po niej na czas. we wrzesniu okres powinien zjawic sie miedzy 16 a 18 wrzesnia. odbylam stosunek nie zabezpieczony 14 wrzesnia czyli tuz przed zblizajacym sie okresem wypadac powinny wtedy nie plodne stosunek byl pod tzw "kontrolą". mam jednak problem gdyz okres sie spoznia juz kilka dni , a ja mam wszystkie objawy okresu bole jajnikow , zle humorki , ciezkie piersi. jest to spowodowane tabletka czy byc moze ciaza prosze o wypowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może być zarówno wynikiem ciąży jak i zaburzeń gospodarki hormonalnej na skutek zażycia escapelle. Sugeruję cierpliwie poczekać na krwawienie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.