Stan depresyjności, niemożności, lęków

Corka obecnie przebywa w Krakowie na kursie Ataki paniki ,socjalne leki, nic nie moze zalatwic ( np: prosta rzecz jak badanie krwi zalatwia to drugi miesiac ,podanie na studia nie zalatwione ),odkladanie wszystkiego na jutro a jutro nigdy nie nastepuje ,niska samoocena Roczna terapia nie pomogla Trzeci tydzien bierze Paxil jest bardzo zrezygnowana Namawiam ja na terapie Czy mozna jej pomoc jak wygladalaby terapia stan depresyjnosci niemoznosci lekow trwaj uz pare lat

Dzień dobry,

na działanie niektórych leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać nawet do kilku tygodni, więc w zadnym razie nie powinny być odstawiane po kilku dniach jeśli nie widać jeszcze efektów terapeutycznych. Leki jednak tylko zmniejszają objawy, ale same w sobie nie leczą lęku i depresji. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie leków z psychoterapią, w tym wypadku najlepiej nadawałaby się psychoterapia w nurcie psychodynamicznym. Dopiero to może przynieść trwałą zmianę. Terapia czasami trwa kilka lat, ale warto cierpliwe brać w niej udział, bo właściwie jest to jedyny sposób na trwałą zmianę i opanowanie objawów.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski

Witam,

rozumiem Pani zaniepokojenie, jednak trudno stawiać hipotezy dot.tego co dzieje się z córką i planować dalsze leczenie, na podstawie tak niewielu informacji przekazanych drogą online.
Jednak przychodzi mi na myśl, że być może, to co dzieje się z córką wiąże się ze zjawiskami zachodzącymi w Waszej rodzinie.
Nieocenioną pomocą może być wspólne spotkanie na terapii rodzinnej, która może ułatwić wyjście z trudnej sytuacji.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?hc_location=ufi