Stosowanie dwóch tabletek antykoncepcyjnych na raz

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 miesięcy, zapomniałam wziąć jednej tabletki w 3 tygodniu (15 dzień-środa) lecz zauważyłam to dopiero we czwartek wieczorem. We czwartek rano miałam ostatni stosunek bez zabezpieczenia,chciałabym się dowiedzieć jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy wystarczy tylko wziąć 2 tabletki we czwartek wieczorem?

Piotr Pilarski

W opisanym przypadku istnieje ryzyko ciąży. Sugeruje wykonanie testu ciążowego 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zapoznać się z ulotką konkretnych tabletek antykoncepcyjnych. Lub skontaktować się ze swoim ginekologiem.