Czy pominięcie 5. i 6. tabletki powoduje duże ryzyko ciąży?

Urodziłam 5 miesięcy temu synka przez cesarskie cięcie. Od trzech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Jednak zapomniałam wziąć 5. tabletki we wtorek wieczorem i wzięłam ją dopiero rano (minęło ok. 13-14 godzin od stałej pory brania tabletek), sytuacja powtórzyła się w środę z 6. tabletką. Wczoraj przyjęłam już punktualnie. Dziś rano stosowałam z mężem stosunek przerywany. Czytając o ryzyku zajścia w ciążę pobiegłam szybko do lekarza, ale okazało się, że dzisiaj nic nikt mi nie pomoże, a idzie weekend więć nie mam co liczyć na tabletki 72 godziny po stosunku. Czy duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Ryzyko zapłodnienia jest duże. Proponuję bardziej się postarać w zdobyciu tabletki po stosunku np. pójść do prywatnego gabinetu ginekologicznego lub zgłosić się na izbę przyjęć szpitala ginekologiczno-położniczego.
2. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną i przed niczym nie chroni.
3. Konieczne jest stosowanie dodatkowego SKUTECZNEGO zabezpieczenia (np. prezerwatyw) przez kolejny tydzień.