Stosowanie leków przeciwbólowych przy tabletkach Sylvie30

Ginekolog przypisał mi tabletki sylvie30 za ok 2 tyg. zacznie mi się okres pierwszą tabletkę standardowo mam wziąć pierwszego dnia krwawienia. Chciałabym jednak przyjmować je wieczorem, jeśli dostanę okres o innej porze dnia np. rano to czy mogę czekać z tabletką do wieczora? Mam bardzo bolesne miesiączki w tej sytuacji czy mogę się jakoś znieczulić np. innym lekiem przeciwbólowym ( brałam ketonal) do momentu zażycia wieczorem 1tableki i czy tabletka od razu wstrzymuje krwawienie i ból?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pierwsza tabletka powinna być przyjęta nie później niż 12h od pojawienia się krwawienia. Można dodatkowo stosować leki przeciwbólowe.