Od kiedy można kochać się bez zabezpieczenia przy tabletkach antykoncepcyjnych?

Mam 23 lata, 7 tygodni temu urodziłam dziecko. Mąż wraca dzisiaj z pracy, półtora tygodnia się nie widzieliśmy. jest kierowcą tira. Lekarz kazał mi brać tabletki już, bo nie wiadomo kiedy dostanę okres. Zażyłam dzisiaj pierwszą tabletkę i nie wiem czy mogę już bezpiecznie się kochać z mężem jak wzięłam tą pierwszą tabletkę? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli rozpoczyna Pani przyjmowanie preparatu do doustnej antykoncepcji hormonalnej nie w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego zalecane jest stosowanie dodatkowych, niehormonalnych metod antykoncepcyjnych (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni zażywania preparatu.