Stosowanie Luteiny w ciąży a wysypka

Dzień dobry. Jestem w prawie 20 tyg ciąży.Od początku ciąży przyjmowałam luteinę dopochwowo, tydzień temu lekarz zalecił doustnie. Na drugi dzień po zażyciu leków wyskoczyła mi wysypka na czole i brodzie. Lekarz powiedział na wszelki wypadek znowu brać dopochwowo i po 4 dniach "trądzik"(wysypka-trudno mi określić) zniknie. Niestety mija 6 dzień i uważam że nie ma większej poprawy. Czy to znaczy że to jednak nie uczulenie tylko zaczynają się problemy z cerą?

Powinna Pani zgłosić się z tym problemem do dermatologa. W celu postawienia diagnozy niezbędne jest zbadanie zmian skórnych. Do tego czasu proszę stosować łagodne kosmetyki np. emulsja Cetaphil lub Physiogel do mycia twarzy plus Cetaphil MD 2x dziennie do smarowania.