Stosowanie Luteranu jako środka antykoncepcyjnego

mieszkam we Francji. Jako srodek antykoncepcyjny ginekolog przepisal mi Luteran 5 mg.Nie moge znalezc rzadnych informacji po polsku o tym leku. Jezeli jest to syntetyczny progestagen to dlaczego zalecono mi go z przerwa 7 dni po 21 dniach zazywania. Czytalam tez ze nie jest to lek antykoncepcyjny. Co to za lek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w Polsce taki lek nie jest dostępny. Trudno mi zatem cokolwiek na jego temat powiedzieć. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, a ponadto znalazła Pani informacje, że nie jest on stosowany w celach antykoncepcyjnych, sugeruję się wstrzymać i ponownie udać do specjalisty ginekologa.