Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Metypred a brak apetytu

Witam,od sześciu lat biorę metypred w dawce 4mg z powodu zespołu sjogrena,ostatnio mój lekarz reumatolog powiedział abym odstawiła steryd z dnia na dzień i tu moje wątpliwości czy takie nagłe odstawienie może mieć jakieś konsekwencje typu.osłabienie ,szybkie męczenie,uczucie zimna,brak apetytu,bo właśnie takie objawy występują u mnie.Mój lekarz twierdzi że była to zbyt mała dawka aby odczuć odstawienie leku.Czu rzeczywiście nie mam się czego obawiać?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czepiec Hipokratesa

Czy wiesz, jak sprawnie opatrzyć głowę? Lekarz Łukasz Dubielecki prezentuje wykonanie czepca Hipokratesa. Zapoznaj się z naszym filmem instruktażowym.

Witam Panią,

Wszystko zależy od czasu trwania terapii, jeśli wynosiła ona powyżej 4 tygodni, to sugerowałbym stopniowo odstawienie leku, tj. redukcję do połowy tabletki przez 7 dni, a następnie 1/4 tabl. przez 7 dni i odstawienie. Wówczas nie objawy związane z odstawieniem leku nie powinny być dokuczliwe. 4 mg Metypredu, to faktycznie niezbyt duża dawka leku, ale wszystko zależy od czasu jej stosowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety