Stosunek 10 dni po miesiączce a możliwość ciąży u 18-latki

Dobry wieczór. Mam bardzo ważne pytanie... 3 dni temu miałam pierwszy stosunek płciowy. Niestety był on bez żadnych zabezpieczeń, ale z dosyć długimi przerwami. Jednak teraz mam obawy...czy jest jeszcze jakaś możliwość użycia antykoncepcji. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogło zajść do zapłodnienia. Stosunek był 10 dni po miesiączce, jednak w moim przypadku nie są one do końca regularne...Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli doszło do wytrysku w drogach rodnych bądź jego okolicach oczywiście istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Prawdopodobieństwo jest jednak uzależnione od tego czy były to Pani dni płodne czy nie. W takich sytuacjach można zastosować antykoncepcje "72 godziny po". Dla wykluczenia bądź potwierdzenia ciąży proszę wykonać test ciążowy za około 5 dni.
Pozdrawiam.