Stosunek dzień przed pominięciem dwóch tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego tygodnia

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne Naraya od 3 lat. Zapomniałam zażyć dwóch tabletek pod rząd w 1 tygodniu (6 i 7 tabletka) tj. sobota i niedziela, a w piątek kochaliśmy się z partnerem. Niestety zamiast zapytać od razu lekarza, po obudzeniu się w poniedziałek wzięłam dwie zaległe tabletki. Co powinnam zrobić żeby mieć pewność, że nie zajdę w ciąże i nie było żadnych komplikacji? Zrobić tydzień przerwy i zacząć nowy blister czy brać dalej? Proszę o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomimo zastosowania pominiętych tabletek istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę kontynuować stosowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Warto też udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.