Stosunek w dni niepłodne a ryzyko ciąży

Witam mam równo co 18 dni okres od paru miesięcy tydzień przed okresem chłopak się we mnie spuścił w 3 dni pod rząd mam dni niepłodne za pare dni mam dostać okres czy jest możliwe ze mogę być w ciąży ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko zależy od tego kiedy w tym cyklu miała Pani owulację. Ponadto Pani cykl jest dość krótki, w związku z tym proponuję wykonać 2 rzeczy: po pierwsze wykonać test ciążowy, a po drugie umówić się na wizytę kontrolną do ginekologa. Będzie mogła Pani również porozmawiać z lekarze na temat najlepszej antykoncepcji dla Pani, jeśli chce się Pani zabezpieczyć przed ciążą.