Strach przed ciążą a objawy ciąży

Witam! Kochałam się z chłopakiem 15XI,miałam dni płodne.Miesiączkę dostałam 30 XI, równo po 28 dniach (choć mam nieregularne cykle).Teraz powinnam dostać okres 27XII. W trakcie przewidywanej owulacji towarzyszył mi normalny ból jajnika. Zrobiłam test 29XII wyszedł negatywny. Mam jednak objawy-powiększone i bolesne piersi, ból w dole brzucha. Nie wiem jednak czy to mój strach przed ciążą wywołuje takie objawy, zbliżająca się możliwa miesiączka, czy naprawdę mogę byś w ciąży?Proszę o odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy został wykonany zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce to z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć ciążę. Jeśli opisywane dolegliwości nie ustąpią oraz nie pojawi się krwawienie konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Brak miesiączki wykonać test ciążowy z krwi, wynik negatywny i dalszy brak miesiączki wskazana konsultacja ginekologiczna-diagnostyka zaburzeń hormonalnych, wynik testu dodatni-ciąża-konsultacja.