Strach przed niepowodzeniem po wyjściu z zakładu karnego

mam problem cały cas jestem w strachu przed niepowodzeniem kiedyś byłem inny ale przebywałemw zakładzie karnym i po wyjściu tak mi się porobiło jak mam sobie z tym poradzić?

Witam
Proponowałabym Panu skorzystanie z pomocy psychologa, który pomoże Panu w odnalezieniu zasobów, Które są w Panu i które może Pan wykorzystać dzisiaj, poczuć się pewniej i spokojniej przejść do funkcjonowania na wolności
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam. Wsparcie psychologiczne otrzyma Pan w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Rozmowa z psychologiem jest teraz Panu najbardziej potrzebna. Świat się zmienił, nie miał Pan możliwości uczestniczenia w tempie życia społecznego i nowościach technologicznych. Po prostu wyobcował się Pan. Trzeba czasu, aby przystosować się do nowego i ...tajemniczego. Korzystne byłyby małe sukcesy, aby mógł Pan odbudować poczucie wartości. Psychoterapia dałaby Panu najwięcej korzyści. Pozdrawiam

trudno w zyciu uniknac niepowodzen....sa jego czescia... niepowodzenia nie maja znaczenia-znaczenie ma co z nimi robimy (czy sa dla nas jakas lekcja, czy nie).pierwszym krokiem jest pozwolenie sobie na bledy i na niebycie doskonalym. nastepnie nalezy nauczyc sie oddzielac fakty od mysli (fakty to obraz i dzwiek, czyli to co rejestruje kamera-reszta to nasz matrix).a najwazniejsze, to polubic siebie-przyjac, ze to co bylo(np.pobyt w zakladzie karnym) bylo wpisane w los, wyciagnac wnioski na przyszlosc (aby moc kreowac inny los)i polubic siebie takim, jakim sie jest...pomaga w tym psychoterapia.powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza