Stres i mniejszy apetyt a brak miesiączki

witam , od roku mam zalozona wkladke mirene, miesiaczki wystepowaly regularnie co 28 dni . jednak w poprzednim miesiacu spoznil mi sie okres o 4 dni I byl krotki a w tym miesiacu juz jest 5 dni po I nic . ostatnio troche sie stresowalam orza mniej jadlam czy to moze wplynac na brak miesiaczki ? slyszalam rowniez ze jest mozliwy zanik miesiaczki przy wkladce? dziekuje z gory aleksandra

Na wkladce Mirena może zniknąć miesiączka. Stres moze również rozregulowac cykl. Mysle, że dobrze byłoby zgłosić się do lekarza na kontrolę