Strzelanie kolana po rozpoczęciu treningów karate a przeciążenie
Witam. Otóż, odkąd zacząłem trenować karate, czuję jak lewe kolano zaczyna mi strzelać. Byłem na RTG, a tam nic nie wykryli. Posiedziałem 3 miesiące bez treningu, odpocząłem i zregenerowałem się. Wczoraj poszedłem na trening, lekko kuło czasem z boku, czasem u zewnętrznej strony kolana. Poza tym, kolano w ogóle nie boli. Mogę robić przeróżne ćwiczenia i nic mi nie jest. Tylko od czasu do czasu coś zaboli, ale nieznacznie. RTG czysto, kolano boli raz na jakiś czas. Czyżby tylko przeciążenie?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam, przeskakiwanie w kolanie często jest spowodowane obcieraniem się różnych struktur o siebie w stawie. Może to być spowodowane przeciążeniem, napięciem struktur okołostawowych lub ciałem wolnym w stawie. Zalecam udanie się do fizjoterapeuty, który oceni staw testami funkcjonalnymi, rozluźni napięte struktury i zaleci ćwiczenia w celu przywrócenia prawidłowej biomechaniki stawu.
Pozdrawiam