Stwierdzone liczne zrosty wewnątrz otrzewnej i w macicy

Proszę o sugestię diagnostyczną. Mam 49 lat,za sobą 2 cesarki i stwierdzone liczne zrosty wewnątrz otrzewnej i w macicy.Lekarz uznał,że usunięcie zrostów nie jest u mnie możliwe a ewentualne zabiegi w jamie brzusznej możliwe są tylko w celu ratowania życia.Miałam b.regularne miesiączki,ale w lipcu 2012r.krwawienie trwało 40 dni-dlatego wykonano mi abrazję.Po krótkim czasie nastąpiło zupełne zatrzymanie miesiączki. Minęły 2 lata i po rutynowym badaniu ginek.powróciło krwawienie.Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć na podstawie samego opisu. Proponuję udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę, że warto byłoby oznaczyć poziom hormonów.