Swędzące zmiany skórne

Moja mama ma na nogach i rękach zmiany skórne,które bardzo swędzą,dlatego je rozdrapuje.Wygląda to okropnie.Dermatolog wypisywał maści i tabletki, które nic nie dały.Chciała bym zapytać jakie badania powinna zrobić moja mama aby przekonać się co to jest.Może wybrać się do laboratorium,ale nie wie o jakie wyniki prosić,proszę o podpowiedź,czy tylko jakieś próbki skóry, czy coś z krwi,a jeśli to nerki, wątroba...hormony.Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do lekarza rodzinnego. Nie widząc zmian nie jestem w stanie zasugerować Pani konkretnej diagnostyki. Skórę powinien ocenić lekarz - pierwszego kontaktu lub dermatolog i na podstawie badania klinicznego skierować Pani mamę na odpowiednie badania.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl