Swędzenie odbytu po stosowaniu leków Cipromex i Agapurin

Witam, Od paru dni, mianowicie po stosowaniu leków cipromex 500mg i agapurin 400 zaczął swędzieć mnie odbyt i jakby lekko pieczeć prosto po załatwieniu się. Czy jeżeli zakonczy sie u mnie kuracja antybiotykami, to minie to samo? Ewentualnie jak to leczyc i czy da się wyleczyć bez pójścia do lekarza. Czy są jakieś leki bez recepty na to. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jako powiklanie antybiotykoterapii może pojawić się grzybica. Na skutek działania leku giną bakterie a ich miejsce zajmują grzyby. Proponuje zastosowanie leku przeciw grzybiczego.