Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczepienie psów a zakłucie

Witam. Studiuję weterynarie i ostatnio w ramach praktyk szczepiłam psy preparatem RABISIN. Podczas tego niechcący zakułam się igłą, która miała kontakt z preparatem (ale nie wstrzyknęłam zawartości strzykawki). Wiem że jest to szczepionka zwierająca LPS wirusa, ale mimo wszystko nurtuje mnie kwestia mojego zdrowia. Lekarz rodzinny kazał natychmiast mi to zgłosić ale nie skierował mnie na żadne badanie, czy szczepienie. Czy obawa o zdrowie jest w tej sytuacji uzasadniona? Z góry dziękuję za odp.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Proponuję koniecznie udać się do lekarza chorób zakaźnych. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Powinna Pani zgłosić całe zajście w miejscu odbywania praktyk.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety