Sztywnienie i drętwienie w szyi

Od 1,5 roku mam coś w rodzaju sztywnienia/drętwienia prawej strony szyi. Nie jest to ból ale bardziej uczucie "ciągnięcia" odczuwalne bardziej przy poruszaniu głową. Mimo że piszę o szyi to nie jestem w stanie dokładnie zlokalizować tego odczucia-wiem że jest to gdzieś po prawej stronie albo skroni,szyi,karku,a może tyłu głowy. Do tej pory miałem USG węzłów chłonnych szyi i tarczycy ale nie wyszło nic poza tym że węzły z prawej są odczynowo powiększone. Jakie badania powinienem jeszcze wykonać?

Proszę zweryfikować postawę ciała przy takich czynnościach jak praca i siedzenie przy komputerze. Jeśli ciało nie ma symetrycznego ułożenia, to może być przyczyna.