Szybka męczliwość, wypadanie włosów, senność i częste infekcje dróg moczowych

od paru tygodni zauważyłam ze szybko się mecze nawet gdy wchodzę po schodach mam zadyszkę, wyapadaja mi wlosy, jestem senna i zmeczona nawet wtedy gdy nic nie robie, nie mam apetytu, bardzo często mam infekcję dróg moczowych, odczuwam większe pragnienie. Na początku września robiłam badania krwi i moczu poziom glukozy we krwi wynosił 102. Mam podejrzenia ze to może być cukrzyca ale nie jestem pewna.

Szanowna Pani,
Pani objawy - osłabienie, zmęczenie, wypadanie włosów, infekcje dróg moczowych, wzmożone pragnienie - mogą wskazywać na pojawienie się cukrzycy, zwłaszcza jeśli dodatkowo zauważyła Pani ostatnio spadek masy ciała czy częstsze oddawanie moczu.

Jeżeli było to badanie poziomu glukozy we krwi na czczo, to Pani wynik świadczy o "nieprawidłowej glikemii na czczo" i tzw. "stanie przedcukrzycowym". Ten wynik wymaga potwierdzenia poprzez wykonanie testu obciążenia glukozą, dlatego z całego serca radziłbym zgłosić się do diabetologa.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny