Tabletka po stosunku i pigułki antykoncepcyjne - dlaczego teraz nie mam krwawienia?

Czuję się z tym fatalnie, bo namieszałam w swoim organiźmie, a teraz mam problem. Byłam u ginekologa, który zapisał mi D***. Niestety, przed okresem i początkiem brania tabletek prezerwatywa pękła. Poprzedni okres miałam 8 sierpnia. Po stosunku wzięłam E***, to było 2 września (na wszelki wypadek). 8 września dostałam ogromnego krwawienia, które nasilało się do 10 września, 11 zmalało, prawie znikło, by 12 znów eksplodować. D*** zaczęłam brać 8 września, który potraktowałam jako początek okresu. Czy dobrze zrobilam? 25 września odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia, chłopak tryskał we mnie. Jest 2 października, skończyłam brać tabletki 4 dni temu, a krwawienia brak. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Odchodzę od zmysłów!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Postąpiła Pani właściwie. Nawet jeśli dzień rozpoczęcia przyjmownaia tabletek nie byłby pierwszym dniem miesiączki, to 25 września antykoncepcjia była pełna. Krwawienie z odstawienia może wystąpić w różnym czasie (niekiedy nie występuje wcale). Proponuję wykonać test ciążowy (który powinien dać wynik negatywny). W razie nie wystąpienia krwawienia oraz ujemnego wyniku testu kontynuować stosowanie tabletek i zgłosić się do swojego lekarza, jeśli w kolejnym cyklu krwawienie również nie wystąpi.